Magia starych pocztówek


Magia starych pocztówek

Pierwsze pocztówki świąteczne zaczęły pojawiać się na przełomie XIX i XX wieku. Pocztówki te były bardzo proste, większość miejsca zarezerwowana była na wpisanie życzeń a z boku były niewielki element świąteczny. Z drugiej strony jest miejsce na adres odbiorcy i nadawcy. W tamtych czasach pocztówki były dostarczane bardzo szybko - zwykle w ciągu jednego dnia.

Na kartkach świątecznych były najczęściej przedstawione zdobione choinki, zapalone świece, kościoły, różne świąteczne słodycze, anioł stróż lub małe i szczęśliwe bawiące się dzieci. Pocztówki były głównie czarno-białe. Później zaczęto produkować kolorowe pocztówki, które były niespotykane. W dawnych czasach ludzie więcej czasu poświęcali na spotkania towarzyskie, na rodzinę - nie było telefonów i internetu, dlatego przywiązywali większą uwagę na pisanie kartek czy listów niż dotychczas. W dzisiejszych czasach tekst jest już nadrukowany i wystarczy tylko na sz podpis i kartka jest gotowa do wysyłki. W XX. wieku całkiem naturalne dla każdej rodziny było to,że świąteczne pocztówki wysyłano do wszystkich członków rodziny. Na kartkach Sylwestrowych umieszczano motywy szczęścia, takie jak podkowy, czterolistna koniczyna, kominiarz lub prosiaka.

Magia starych pocztówek

Obecnie bardzo nowoczesne, szybkie i elektroniczne wysyłanie pocztówek staje się coraz rzadsze. I każdy jest bardziej zdziwiony i zadowolony, że znalazł w skrzynce pocztowej prawdziwą kartkę świąteczną. Takie życzenia z pewnością będą się cieszyć większą popularnością niż w przypadku internetowej wersji pocztówki świątecznej. Pocztówki papierowe mają dziś znacznie większy urok, są bardziej osobiste i estetycznie wykonane.

Do najbardziej atrakcyjnych pocztówek z dawnych lat zalicza się pocztóweki pochodzące z czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego i okresu po powstaniu Republiki Czechosłowackiej. Zostały one zachowane w muzeach i są bardzo pożądane wśród kolekcjonerów. Dziękujemy wszystkim kolekcjonerom starych pocztówek, ponieważ dzięki ich kolekcjom możemy teraz przenieść się na moment, kiedy to rodzina, spokój, miłość i każdy dobry nastrój były na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz
Nazwa:
Tytuł:
Komentarz:

powrót


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Wszelkie prawa zastrzeżone.