Technologia nadruku


Termografia ( druk przestrzenny )

Bardzo ciekawa technologia druku. Na papier nakłada się stempel z waszym nadrukiem który częściowo go moczy. Potem w to miejsce usypuje się proszek. Proszek następnie ogrzewa się do 500 stopni Celsjusza. Ten proszek zwiększa swoja objętość i tworzy strukturę przestrzenną.

termografia      

 

Tłoczenie na gorąco

Technologia druku, która odbywa się w temperaturze około 130 ° C, matryca wywiera nacisk na papierze i wciska folię do papieru. Ta technologia pozwala na uzyskanie rzeczywistego koloru złota na co nie pozwalają inne techniki drukarskie.

horuca_razba      

 

Wytłaczanie

Za pomocą specjalnych matryc dopychanych pod wysokim ciśnieniem na papierze tworzą się struktury przestrzenne. Materiał staje się bardziej plastyczny a załamania światła tworzące się na powierzchni nadają niezwykły efekt.

 

Tłoczenie

To połączenie tłoczenia i wytłaczania. W papier wytłaczana jest folia pod wysokim ciśnieniem, nadany jej zostaje pożądany kształt. Tworzą się przestrzenne motywy pokryte dodatkowo błyszczącymi elementami.

reliefna_razba                              

 

Druk cyfrowy

Jest to obecnie najbardziej rozpowszechniona technologia druku.
Stosując tą formę nadruku nakłada się sproszkowany toner na papier i się go wypala. Zaletą jest szybkość nadruku i możliwość drukowania już od jednej sztuki. Nie ma potrzeby wyrobu matrycy, co zmniejsza koszty produkcji.

digitalna_tlac

 

Cięcie

Dzięki cięciom produkt może dostać inny kształt. Krawędzie mogą zostać zaokrąglone lub zakończone ząbkami. Do cięcia potrzebna jest forma.

vysek      

 

Cięcie laserowe

Cięcie laserowe pozwala, aby utworzyć kształty, które są bardzo dokładne i maleńkie – można otrzymać efekt skomplikowanej koronki. Nie jest tu konieczne wykonanie formy.

digitalny_vysek 

powrót


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Wszelkie prawa zastrzeżone.