6 Porad


6 Porad: Czego nie może zabraknąć na kartce świątecznej.

Kartki noworoczne przekazujemy, aby podziękować i wyrazić szacunek. Firmy co roku posyłają od kilkunastu do kilku tysięcy kartek swoim klientom, kontrahentom i innym partnerom. Aby kartki zrealizowały swój cel, należy przestrzegać kilku zasad. Na co zwrócić uwagę prz zamawianiu kartek świątecznych?

Po wyborze kartki świątecznej, jej koloru powinniśmy zwrócić uwagę na inne elementy:


1. Nazwa odbiorcy

Na kartce możecie umieścić nazwę odbiorcy wówczas kartka będzie spersonalizowana. Daj mu również, że nie wysyłając pozdrowienia go tylko z obowiązku. Oznacza to, że nie można na jego stronie z innym nowym roku, który był tylko gratulacje i nic więcej.

Istnieje zasada, że każde powitanie należy podać nazwę odbiorcy. Jest zrozumiałe, że jeśli wyślesz kilkaset pozdrowienia, wystarczy piękny wiersz i logo podpis.


2. Jaki powinien być tekst na kartce świątecznej.

Problemu w wyborze odpowiedniego tekstu nie powinniście mieć. Istnieje wiele tekstów świątecznych wyrażających to, co trzeba powiedzieć. Pamiętaj, że należy podziękować za współpracę w minionym roku. Ponadto, biorąc pod uwagę odbiorcę musimy wiedzieć co należy mu życzyć w Nowym Roku. Czy to idealna wpsółopraca, zdrowie, szczęście, marzenia nie możemy przegapić.

Wystarczy, jeśli tekst jest neutralny. Nie powinien zawierać kontekstu religijnego oraz zbyt dowcipnego. Jeżeli macie dużego klienta i chcecie z nim współpracować przez kolejne lata musimy być ostrożni w redagowaniu tekstu dla niego.

Uważaj także na gramatykę, ponieważ błędy nie powinny występować na takiej kartce.Słowo Boże, oczywiście, zawsze piszemy z dużej litery. Połączenie świąt Bożego Narodzenia piszemy małymi literami, ponieważ nie są one nazwą własną. Nowy Rok z wielkiej litery piszemy gdy mówimy o 1 stycznia (nazwa Święta) 1 stycznia natomiast małą literą gdy chodzi nam o cały nowy rok.


3. Wielkie dzięki dla wszystkich

Jeśli wysyłacie kartkę firmie, a współpracowaliście z jej pracownikami,należy im także wysłać życznia pomyślności i szczęśliwego Nowego Roku. Można również wysłać życzenia do potencjalnych klientów, z którymi masz zamiar zawrzeć umowę, lub chcesz w przyszłości z nimi podjąć współpracę.


4. Jak ma podpis wyglądać?

Najlepiej jest, gdy kartka zostanie podpisana własnoręcznie imieniem i nazwiskiem. Podpis może być umieszczony bezpośrednio pod tekstem życzeń. Podpis powinien być podpisany przez właściciela firmy lub przez osobę, która współpracowała z odbiorcą.


5. Na kartce powinno znajdować się logo firmy

Wraz z podpisem na kartce powinno figurować logo firmy, która wysyła kartki. Rola logo ma przypominać odbiorcy, od kogo otrzymał kartkę, i pamiętać o sobie. Jednak logo nie powinno być dużych rozmiarów. W pierwszej kolejności muszą być życzenia świąteczne,a nie reklama firmy swoim logiem.


Czas 6. Dostawa na czas

Musicie liczyć się z tym, że nie w jedni wysyłacie dużą ilość kartek z życzeniami. Bądź przygotowany na to ,że musisz je wysłać w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia. Później, już pracownicy mają urlopy i nie można ich uchwycić. Kartkę wyślijcie w kopercie, która odpowiada jej wielkości.

Dodaj komentarz
Nazwa:
Tytuł:
Komentarz:

powrót


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Wszelkie prawa zastrzeżone.